Moet mijn zorgverlener mijn gegevens wissen als ik daarom vraag?

By | 21 maart 2018

Hoewel artikel 17 van de AVG stelt dat een betrokkene dat van een verwerkingsverantwoordelijke mag verlangen (en dat de laatste daartoe verplicht is), geldt die verplichting niet onder alle omstandigheden. Artikel 17 lid 3 beschrijft dat het “recht op vergetelheid” niet van toepassing is als sprake is van een algemeen belang op het gebied van de volksgezondheid.

Dat algemeen belang wordt onder meer beschreven in Artikel 9 lid 2h: “de verwerking is noodzakelijk voor doeleinden van preventieve of arbeidsgeneeskunde, voor de beoordeling van arbeidsgeschiktheid van de werknemer, medische diagnosen, het verstrekken van gezondheidszorg

Op de site van de Autoriteit Persoonsgegevens wordt vermeld wanneer en hoe u een organisatie kunt vragen om uw persoonsgegevens te wissen en wanneer u dat recht niet kunt uitoefenen.

Zie in dit verband ook artikel 455 van de WGBO (Wet Geneeskundige Behandelingsovereenkomst)

Category: